Pages

Panchamruta Snanam in Oriya

Panchamruta Snanam – Oriya Lyrics (Text)

Panchamruta Snanam – Oriya Script

କ୍ଷୀରାଭିଷେକଂ
ଆପ୍ୟା’ୟସ୍ଵ ସମେ’ତୁ ତେ ଵିଶ୍ଵତ’ସ୍ସୋମଵୃଷ୍ଣି’ୟମ | ଭଵାଵାଜ’ସ୍ୟ ସଂଗଧେ || କ୍ଷୀରେଣ ସ୍ନପୟାମି ||

ଦଧ୍ୟାଭିଷେକଂ
ଦଧିକ୍ରାଵଣ୍ଣୋ’ ଅକାରିଷଂ ଜିଷ୍ଣୋରଶ୍ଵ’ସ୍ୟ ଵାଜିନଃ’ | ସୁରଭିନୋ ମୁଖା’କରତ୍ପ୍ରଣ ଆୟୂଗଂ’ଷିତାରିଷତ || ଦଧ୍ନା ସ୍ନପୟାମି ||

ଆଜ୍ୟାଭିଷେକଂ
ଶୁକ୍ରମ’ସି ଜ୍ୟୋତି’ରସି ତେଜୋ’‌உସି ଦେଵୋଵସ୍ସ’ଵିତୋତ୍ପୁ’ନା ତ୍ଵଚ୍ଛି’ଦ୍ରେଣ ପଵିତ୍ରେ’ଣ ଵସୋ ସ୍ସୂର୍ୟ’ସ୍ୟ ରଶ୍ମିଭିଃ’ || ଆଜ୍ୟେନ ସ୍ନପୟାମି ||

ମଧୁ ଅଭିଷେକଂ
ମଧୁଵାତା’ ଋତାୟତେ ମଧୁକ୍ଷରଂତି ସିଂଧ’ଵଃ | ମାଧ୍ଵୀ”ର୍ନସ୍ସଂତ୍ଵୋଷ’ଧୀଃ | ମଧୁନକ୍ତ’ ମୁତୋଷସି ମଧୁ’ମତ୍ପାର୍ଥି’ଵଗଂ ରଜଃ’ | ମଧୁଦ୍ୟୌର’ସ୍ତୁ ନଃ ପିତା | ମଧୁ’ମାନ୍ନୋ ଵନସ୍ପତିର୍ମଧୁ’ମାଗ୍ମ ଅସ୍ତୁ ସୂର୍ୟଃ’ | ମାଧ୍ଵୀର୍ଗାଵୋ’ ଭଵଂତୁ ନଃ || ମଧୁନା ସ୍ନପୟାମି ||

ଶର୍କରାଭିଷେକଂ
ସ୍ଵାଦୁଃ ପ’ଵସ୍ଵ ଦିଵ୍ୟାୟ ଜନ୍ମ’ନେ ସ୍ଵାଦୁରିଂଦ୍ରା”ୟ ସୁହଵୀ”ତୁ ନାମ୍ନେ” | ସ୍ଵାଦୁର୍ମିତ୍ରାୟ ଵରୁ’ଣାୟ ଵାୟଵେ ବୃହସ୍ପତ’ୟେ ମଧୁ’ମାଗ୍ମ ଅଦା”ଭ୍ୟଃ || ଶର୍କରୟା ସ୍ନପୟାମି ||

ୟାଃ ଫଲିନୀର୍ୟା ଅ’ଫଲା ଅ’ପୁଷ୍ପାୟାଶ୍ଚ’ ପୁଷ୍ପିଣୀ”ଃ | ବୃହସ୍ପତି’ ପ୍ରସୂତାସ୍ତାନୋ ମୁଂଚସ୍ତ୍ଵଗ୍‍ମ ହ’ସଃ || ଫଲୋଦକେନ ସ୍ନପୟାମି ||

ଶୁଦ୍ଧୋଦକ ଅଭିଷେକଂ
ଓଂ ଆପୋ ହିଷ୍ଠା ମ’ୟୋଭୁଵଃ’ | ତା ନ’ ଊର୍ଜେ ଦ’ଧାତନ | ମହେରଣା’ୟ ଚକ୍ଷ’ସେ | ୟୋ ଵଃ’ ଶିଵତ’ମୋ ରସଃ’ | ତସ୍ୟ’ ଭାଜୟତେ ହ ନଃ | ଉଷତୀରି’ଵ ମାତରଃ’ | ତସ୍ମା ଅର’ଙ୍ଗ ମାମ ଵଃ | ୟସ୍ୟ କ୍ଷୟା’ୟ ଜି’ନ୍ଵଥ | ଆପୋ’ ଜନୟ’ଥା ଚ ନଃ || ଇତି ପଂଚାମୃତେନ ସ୍ନାପୟିତ୍ଵା ||

No comments:

Post a Comment